ReprezentacjeReprezentacja A AktualnościJerzy Brzęczek: Liga Narodów to świetny projekt! Znów zagramy z najlepszymi Powrót

AktualnościReprezentacja A

Jerzy Brzęczek: Liga Narodów to świetny projekt! Znów zagramy z najlepszymi

 03 / 03 / 20 Autor: PZPN
Jerzy Brzęczek: Liga Narodów to świetny projekt! Znów zagramy z najlepszymi

Holandia, Włochy oraz Bośnia i Hercegowina będą rywalami reprezentacji Polski w grupie pierwszej Dywizji A Ligi Narodów. Na gorąco po losowaniu porozmawialiśmy z Jerzym Brzęczkiem, selekcjonerem biało-czerwonych.


– Patrząc na 16 reprezentacji, które znalazły się w pierwszym koszyku, trudno szukać sobie łatwych przeciwników. To przecież najlepsze aktualnie drużyny narodowe w Europie. Muszę przyznać, że Liga Narodów to świetny projekt i bardzo dobrze dla naszej kadry, a także całej polskiej piłki, że w nowej edycji tych rozgrywek zagramy sześć meczów z atrakcyjnymi rywalami. To zdecydowanie lepsze niż spotkania towarzyskie i na pewno podkreśli to każdy kibic – powiedział Jerzy Brzęczek.

– Ponownie trafiliśmy na Włochów, z którymi mierzyliśmy się już dwukrotnie w pierwszej edycji Ligi Narodów. W boju z tym rywalem debiutowałem zresztą jako selekcjoner reprezentacji Polski i bardzo chętnie ponownie z nim zagram. Italia nie była na ostatnich mistrzostwach świata, co było dla całego kraju wielkim rozczarowaniem, ale potencjał ma niesamowity, co najlepiej potwierdzają eliminacje mistrzostw Europy 2020. Włosi przeszli przez nie jak burza i wygrali wszystkie 10 meczów. Myślę, że na turnieju finałowym będą liczyli się w walce o medale – podkreśla selekcjoner reprezentacji Polski.

– Liczyliśmy na to, że w naszej grupie wylosujemy również Portugalię i będziemy mieli powtórkę z rozrywki pierwszej edycji Ligi Narodów. Los tym razem splótł nas jednak z Holandią. Już dawno nie graliśmy z tą drużyną, bo po raz ostatni w meczu towarzyskim w 2016 roku. Ostatnie lata były dla zespołu „Oranje” wielką posuchą, ponieważ nie zakwalifikował się ani na EURO 2016, ani na mundial w Rosji. Kadra przechodziła przebudowę, doszło do zmiany pokoleniowej i muszę przyznać, że dziś Holandia ponownie ma wspaniałą generację piłkarzy. To jeden z głównych faworytów do wygrania EURO 2020 – zaznacza Brzęczek.

– Może Bośnia i Hercegowina nie prezentuje takiego potencjału oraz poziomu, jak Włochy czy Holandia, ale na pewno nie można jej lekceważyć. Ta drużyna również ma w swoich szeregach kilku wybitnych piłkarzy. W dodatku w dalszym ciągu walczy jeszcze o zakwalifikowanie się na mistrzostwa Europy i może trafić nawet do naszej grupy. Będziemy oczywiście śledzili mecze barażowe. Teraz skupiamy się tylko na jak najlepszym przygotowaniu się do EURO 2020. Ligę Narodów do jesieni zostawiamy z boku – zakończył selekcjoner reprezentacji Polski.

Terminarz meczów reprezentacji Polski w Lidze Narodów:

Kolejka 1 : 3-5 września

Holandia – Polska, 4 września o godzinie 20:45

Kolejka 2 : 6-8 września

Bośnia i Hercegowina – Polska, 7 września o godzinie 20:45

Kolejka 3: 8-10 października

Polska – Włochy, 8 października o godzinie 20:45

Kolejka 4: 11-13 października

Polska – Bośnia i Hercegowina, 11 października o godzinie 20:45

Kolejka 5 : 12-14 listopada

Włochy – Polska, 14 listopada o godzinie 20:45

Kolejka 6 : 15-17 listopada

Polska – Holandia, 17 listopada o godzinie 20:45

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo