ReprezentacjeReprezentacja A AktualnościJerzy Brzęczek: Trzy punkty cieszą, ale stać nas na lepszą grę Powrót

AktualnościReprezentacja A

Jerzy Brzęczek: Trzy punkty cieszą, ale stać nas na lepszą grę

 07 / 06 / 19 Autor: PZPN
Jerzy Brzęczek: Trzy punkty cieszą, ale stać nas na lepszą grę

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli biało-czerwoni pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka. Reprezentacja Polski po bardzo trudnym meczu pokonała Macedonię Północną w Skopje i jest liderem grupy. – Musimy poprawić naszą grę i zaprezentować się z lepszej strony w poniedziałek, jeśli chcemy zwycięstwa. Wracamy do Polski, chcemy odpocząć, zregenerować się i przeanalizować nasze błędy – powiedział po meczu trener Brzęczek.


O przebiegu meczu z Macedonią Północną:

Mimo że byliśmy przygotowani do tego meczu, nie potrafiliśmy dobrze w niego wejść. Nie wykorzystywaliśmy schematów, które wcześniej nakreśliliśmy. Brakowało nam odpowiednich ruchów na boisku. Te pierwsze połowy w naszym wykonaniu nie są najlepsze i mamy tego świadomość. Mamy jednak dziewięć punktów, nie straciliśmy do tej pory jeszcze bramki. Szanujemy to i podchodzimy do kolejnego spotkania z pokorą. Są momenty dobrej gry, ale mamy też sytuacje, gdy popełniamy proste błędy, w szczególności przy rozegraniu piłki. Nad tym będziemy na pewno pracować.

O wprowadzeniu do gry Krzysztofa Piątka:

Oczywiście to była reakcja na to, co działo się w pierwszej połowie. Musieliśmy zdecydować czy chcemy grać systemem 4-4-2 czy 4-2-3-1. Wprowadziliśmy do gry Krzysztofa Piątka, żeby wzmocnić naszą ofensywę. Krzysiek kolejny raz zanotował dobre wejście i dał nam zwycięstwo. Bardzo często podkreślam, że wejścia zawodników z ławki rezerwowych są ważne. Dodaje to nam jakości i zdobywamy punkty. Krzysiek wszedł na boisko i pokazał klasę.

O problemach reprezentacji Polski:

Te pierwsze spotkania eliminacyjne nie są na takim poziomie, jakbym tego chciał. Szukamy odpowiedniego rozwiązania, klucza. Ważną kwestią jest jednak, że pomimo słabszych początków, później odnajdujemy swój rytm. Mimo wszystko to nie jest to satysfakcjonujące. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zawsze plan taktyczny możemy przenieść na całe spotkanie. Nie realizujemy tego jak należy. Mamy za dużo niedokładnych podań. Na pewno stać nas na zdecydowanie lepszą grę.

O następnym meczu kwalifikacyjnym EURO 2020:

Zmierzymy się z rywalem, który wyrasta na kandydata do awansu na mistrzostwa Europy. Izraelczycy mają super napastnika, który trafia regularnie. Musimy poprawić naszą grę i zaprezentować się z lepszej strony w poniedziałek, jeśli chcemy zwycięstwa. Wracamy do Polski, chcemy odpocząć, zregenerować się i przeanalizować nasze błędy. W historii polskiej piłki te czerwcowe mecze były bardzo trudne, ale zrobimy wszystko, by to zmienić. Wygraliśmy na trudnym terenie w Skopje, a teraz już skupiamy się na kolejnym rywalu.

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo