InformacjeKibice razemAktualnościKibice Razem – wspólne kibicowanie „biało-czerwonym” Powrót

AktualnościKibice Razem

Kibice Razem – wspólne kibicowanie „biało-czerwonym”

 16 / 10 / 25 Autor: PZPN
Kibice Razem – wspólne kibicowanie „biało-czerwonym”

Choć ligowe rozgrywki miały przerwę z powodu meczów reprezentacji, fani piłki nożnej z projektu Kibice Razem nie narzekali na nudę. Wręcz przeciwnie – był to czas pełen emocji, wyjazdów i pięknych chwil spędzonych na stadionach w całej Polsce.


Dzieci z Opolszczyzny na Superauto.pl Stadionie Śląskim

Podczas towarzyskiego meczu reprezentacji Polski z Nową Zelandią na Superauto.pl Stadionie Śląskim w Chorzowie, w specjalnym sektorze Kibice Razem zasiadła wyjątkowa grupa – 50 dzieci i opiekunów z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Opolu, Skorogoszczy i Tarnowie Opolskim. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta na tak dużym obiekcie, a atmosfera „kotła czarownic” zrobiła ogromne wrażenie. Choć sam mecz nie należał do najbardziej widowiskowych, dla młodych kibiców był to dzień pełen radości, śpiewów i biało-czerwonych barw.

„Mówcie, co chcecie o tym meczu, ale dla nich to była niesamowita przygoda!” – podsumowali organizatorzy z Kibice Razem Odra Opole, zapowiadając, że w przyszłości planują kolejne wyjazdy na mecz reprezentacji Polski.

Reprezentacja U-20 i kolejna sportowa przygoda

Nieco później emocje przeniosły się do Opola, gdzie młodzieżowa reprezentacja Polski do lat 20 zmierzyła się ze Szwajcarią. Na trybunach Stadionu Odry Opole zasiedli m.in. wychowankowie placówek z Namysłowa. Mecz zakończył się zwycięstwem biało-czerwonych, a dla młodych kibiców była to pierwsza, lecz – jak wszyscy mają nadzieję – nie ostatnia wizyta na stadionie.

Dzieci otrzymały także biało-czerwone szaliki, które z pewnością będą im przypominać o tym wyjątkowym dniu.

Ruch Chorzów: wspólne kibicowanie bez barier

Inicjatywa Kibice Razem Ruch Chorzów również zadbała o integrację i sportowe emocje. Grupa kibiców wybrała się na mecz „Legendy na Śląskim”, w którym zmierzyły się reprezentacje Polski i Niemiec. W wydarzeniu wzięło udział 15 osób z niepełnosprawnościami, dla których wspólne przeżywanie meczu było okazją do integracji i dobrej zabawy. Choć spotkanie zakończyło się remisem 3:3, a frekwencja nie dopisała, uczestnicy wrócili z uśmiechami na twarzach.

„Najważniejsze, że mogliśmy być razem i wspólnie kibicować” – podkreślili koordynatorzy Kibice Razem Ruch Chorzów.

Lechia Gdańsk: sport i wizyta na Jasnej Górze

Kibice Razem Lechia Gdańsk zabrali dzieci z gdańskich placówek opiekuńczo-wychowawczych do Chorzowa, by dopingować reprezentację Polski w meczu z Nową Zelandią. Ich gorący doping pomógł biało-czerwonym wygrać 1:0.
Podróż zakończyła się wizytą w sanktuarium na Jasnej Górze, co nadało wyjazdowi wyjątkowy, duchowy wymiar.

Kibicowanie, które łączy

Wspólne działania ośrodków Kibice Razem pokazują, że futbol to coś więcej niż tylko sport. To narzędzie integracji, edukacji i budowania więzi – zwłaszcza wśród dzieci i osób, które na co dzień nie mają wielu okazji do takich przeżyć.

Dzięki zaangażowaniu lokalnych środowisk kibicowskich i partnerów projektu, kolejne osoby mogą doświadczyć magii stadionu, radości ze wspólnego dopingu i poczuć się częścią biało-czerwonej rodziny.

 

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo