FederacjaAktualnościDecyzja PZPN w sprawie wymiarów obszarów treningowych wymaganych w ramach Programu Certyfikacji Powrót

AktualnościFederacja

Decyzja PZPN w sprawie wymiarów obszarów treningowych wymaganych w ramach Programu Certyfikacji

 15 / 09 / 23 Autor: PZPN
Decyzja PZPN w sprawie wymiarów obszarów treningowych wymaganych w ramach Programu Certyfikacji

Wsłuchując się w głos płynący od certyfikowanych szkółek związany z ich obawami o brak możliwości zapewnienia wymaganych od 1 września wymiarów obszarów treningowych dla poszczególnych kategorii wiekowych na poszczególnych poziomach certyfikatu, PZPN podjął dziś decyzję o cofnięciu zmian wprowadzonych od 1 września 2023 związanych z tym kryterium.


Tym samym minimalne wymagane wymiary obszarów treningowych pozostaną takie, jak przed wprowadzeniem zmian. Wymiary obszarów, które były wymagane od 1 września będą natomiast traktowane jako zalecane. PZPN rekomenduje jednak, by już dziś czynić starania dostosowania się do nich, gdyż w przyszłości to one staną się obowiązkowe. Dodatkowo wskazane zostały idealne wymiary obszarów treningowych, które są najlepsze ze szkoleniowego punktu widzenia.

W załączeniu do niniejszego artykułu znajduje się prezentacja zestawu aktualnych kryteriów infrastrukturalnych: minimalnych wymaganych, zalecanych oraz idealnych wymiarów obszarów treningowych.

 Pobierz 
Wymiary obszarów treningowych - od 15.09.2023.pdf

412.36KB

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo