FederacjaAktualnościRobert Lewandowski odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski! Powrót

AktualnościFederacja

Robert Lewandowski odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski!

 22 / 03 / 21 Autor: PZPN
Robert Lewandowski odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski!

Kapitan reprezentacji Polski i napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne osiągnięcia sportowe, za promowanie Polski na arenie międzynarodowej”. Wyróżnienie odebrał w Pałacu Prezydenckim w Warszawie z rąk prezydenta Andrzeja Dudy.


– Wielce szanowny nasz bohaterze, nasz bohaterze narodowy – zwrócił się do Roberta Lewandowskiego prezydent Andrzej Duda w przemowie po wręczeniu orderu. – To dla mnie wielka chwila, że mogę wręczyć panu, wspaniałemu piłkarzowi, to wysokie państwowe odznaczenie. Powiedział pan kiedyś ładne zdanie, że nie liczy trofeów, tylko myśli już o kolejnych. Jest pan wytrwały, jest pan człowiekiem niezwykle ciężkiej pracy. Ta praca dodana do niezwykłego talentu owocuje. Niewielu gra tak jak Lewandowski, jak Ronaldo. Pan jest najlepszym zawodnikiem na świecie i to jest wspaniałe – mówił prezydent.

Andrzej Duda podziękował Lewandowskiemu za to, że podkreśla swoją polskość i to, że jest Polakiem. – Buduje pan dobre imię Rzeczpospolitej. Jest pan kapitanem reprezentacji, ma patriotyczne poglądy, które demonstruje. Bardzo serdecznie za to wszystko dziękuję. Proszę przekazać także podziękowania małżonce. Rozwijacie pięknie swoją rodzinę, ale pamiętacie też o innych, że działacie na polu charytatywnym. To budzi najwyższy szacunek – dodawał prezydent.

– Jest mi niezmiernie miło otrzymać takie odznaczenie. To wielka duma. Piłka nożna to sport drużynowy, dlatego wszystko, co osiągam, na co ciężko pracuję, to także zasługa trenerów, sztabów, kolegów z boiska. To także sukces rodziny – podkreślił Robert Lewandowski. – Moja ambicja jest na tyle wysoka, że nie chcę spocząć na laurach. Chcę podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają, którzy pomagają mi w osiąganiu sukcesów. Mam nadzieję, że moja droga dalej będzie szła do przodu – zakończył kapitan reprezentacji Polski.

 

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo