FederacjaAktualnościLegia Warszawa w Lidze Mistrzów! Powrót

AktualnościFederacja

Legia Warszawa w Lidze Mistrzów!

23 / 08 / 16 Autor: PZPN

Legia Warszawa zagra w Lidze Mistrzów! Remisem w rewanżowym meczu z Dundalk FC przełamała trwającą od 20 lat niemoc polskich drużyn i zagra w fazie grupowej tych elitarnych rozgrywek. Po raz ostatni reprezentant naszego kraju, Widzew Łódź, występował w Lidze Mistrzów w sezonie 1996/1997.

Spotkanie w Warszawie zakończyło się remisem 1:1. Bramkę dla zespołu z Irlandii zdobył w 19. minucie potężnym strzałem Robbie Benson. Przez ponad 20 minut mistrz Polski musiał radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Adama Hlouska. W doliczonym czasie gry po szybkim kontrataku stan meczu wyrównał Michał Kucharczyk. W pierwszym starciu Legia zwyciężyła na wyjeździe 2:0 i to właśnie zespół z Łazienkowskiej awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów!