FederacjaAktualnościZespół GKS Wikielec najlepszy w Bielsku-Białej! Powrót

AktualnościFederacja

Zespół GKS Wikielec najlepszy w Bielsku-Białej!

01 / 02 / 16 Autor: PZPN

W sobotę i w niedzielę w Centrum Sportowo-Szkoleniowym Rekord w Bielsku-Białej został rozegrany turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w kategorii wiekowej U-14. Zwyciężyli zawodnicy drużyny GKS Wikielec, którzy w finale pokonali SRS Gwiazda Ruda Śląska 3:2.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny KS Kamionka Mikołów i Junior Hurtap Łęczyca. Po dogrywce lepsi okazali się zawodnicy KS Kamionka, którzy zdobyli bramkę w doliczonym czasie gry.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Jakub Nowak (KS Kamionka Mikołów), a bramkarzem Michał Marciniak (Junior Hurtap Łęczyca). Tytuł króla strzelców powędrował w ręce Marcina Koziny (BTS Rekord Bielsko-Biała).

Klasyfikacja końcowa turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-14:

12. MKF Solne Miasto Wieliczka

Finał: SRS Gwiazda Ruda Śląska – GKS Wikielec 2:3 (1:1)
Mecz o 3 miejsce: KS Kamionka Mikołów – Junior Hurtap Łęczyca 0:0 (0:0) dogr. 1:0
Mecz o 5 miejsce: BTS Rekord Bielsko-Biała – KS ZKS Unia Tarnów 7:0 (3:0)
Mecz o 7 miejsce: Góral Tryńcza – SChLF Chrzanów 1:2 (0:2)
Mecz o 9 miejsce: KP Calisia 14 Kalisz – AZS Drukarz Warszawa 4:3 (0:2)
Mecz o 11 miejsce: MKF Solne Miasto Wieliczka – TAF Toruń 2:8 (1:2)

Mecze eliminacyjne oraz fazy pucharowej trwały 2 x 10 minut efektywnego czasu gry. W przypadku remisu w spotkaniach fazy pucharowej o zwycięstwie decydowała 5-minutowa dogrywka, a w dalszej kolejności konkurs rzutów karnych.

Najlepszy zawodnik: Jakub Nowak (KS Kamionka Mikołów)
Król strzelców: Marcin Kozina (BTS Rekord Bielsko-Biała)
Najlepszy bramkarz: Michał Marciniak (Junior Hurtap Łęczyca)