FederacjaAktualności[WYWIAD]: Jacek Magiera organizuje konferencję. Wielkie wydarzenie na Stadionie Narodowym! Powrót

AktualnościFederacja

[WYWIAD]: Jacek Magiera organizuje konferencję. Wielkie wydarzenie na Stadionie Narodowym!

 11 / 12 / 15 Autor: PZPN
[WYWIAD]: Jacek Magiera organizuje konferencję. Wielkie wydarzenie na Stadionie Narodowym!

"Świadoma podróż przez karierę" - tak nazywa się konferencja organizowana przez Jacka Magierę w ramach projektu Football Player Zone. – O każdego trzeba walczyć i nawet jedna osoba, która coś wyniesie ze spotkania, będzie dla mnie sukcesem – mówi były zawodnik i trener Legii Warszawa. Przeczytajcie wywiad z Jackiem Magierą!


Należy Pan do osób odważnych?

Myślę, że tak. Czemu pytasz?

Bo rzadko ktoś zabiera się za tak trudny projekt.

Ja przede wszystkim chcę, żeby te spotkania miały charakter cykliczny. Nie chcę żeby zrobić raz i powiedzieć „dziękuję”. Walczę, by ta świadomość piłkarzy była coraz większa. To jest tak naprawdę w interesie wszystkich – klubów, trenerów, zawodników,  reprezentacji. Nie robię konferencji przypadkowo właśnie na Stadionie Narodowym. Chciałbym żeby wielu ludzi, którzy będą na wydarzeniu, za jakiś czas wrócili na ten obiekt w roli głównych aktorów.

Ma Pan jednak świadomość, że będzie to koniec końców niewielki odsetek?

Mam świadomość i choćby to było jedna osoba, to warto takie rzeczy organizować. Jeżeli inni poprzez taką inicjatywę dadzą sobie radę w życiu, to będzie jeszcze większy sukces. Piłkarzem się jest 10-15 lat, na tym wysokim poziomie od trzech do pięciu. Żeby jednak wspiąć się na ten szczyt, trzeba być świadomym tego, co się robi i jak się kieruje swoim życiem. Dla jednego podpisanie kontraktu to początek, co dla drugiego może być paradoksalnie końcem kariery.

Uważa Pan że to pionierski projekt?

Tak, to jest coś nowego. Ja już jako zawodnik myślałem o takim wydarzeniu. Skończyłem grać dziewięć lat temu, natomiast wiadomo, że teraz mam też inne możliwości, by takie rzeczy tworzyć.

CAŁĄ ROZMOWĘ Z JACKIEM MAGIERĄ PRZECZYTAĆ MOŻNA NA ŁĄCZY NAS PIŁKA! ZAPRASZAMY!

 

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo