FederacjaAktualnościRoman Korynt dołączył do Klubu Wybitnego Reprezentanta Powrót

AktualnościFederacja

Roman Korynt dołączył do Klubu Wybitnego Reprezentanta

 24 / 11 / 14 Autor: PZPN
Roman Korynt dołączył do Klubu Wybitnego Reprezentanta

Przed niedzielnym spotkaniem 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk a Jagiellonią Białystok odbyła się uroczystość uhonorowania kolejnego członka Klubu Wybitnego Reprezentanta. Tym razem do tego zaszczytnego grona dołączył Roman Korynt, były zawodnik Lechii Gdańsk i Legii Warszawa, który zagrał w kadrze 34 razy w latach 1952-1959.


W ceremonii wzięli udział między innymi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosław Michalski oraz Lech Kulwicki, były zawodnik lechistów. Pamiątkową koszulkę Klubu Wybitnego Reprezentanta wręczył Koryntowi Dariusz Dziekanowski, przewodniczący KWR.

– Była to naprawdę wzruszająca uroczystość. Widać było, że pan Roman bardzo przeżywał to, co się wokół niego działo – powiedział Dziekanowski, który dodał, że ogromne podziękowania należą się wiernemu kibicowi Romana Korynta, Henrykowi Muszyńskiemu. – Bez jego zaangażowania nie udałoby nam się tak szybko uhonorować pana Romana – przyznał przewodniczący KWR.

Roman Korynt otrzymuje pamiątkową paterę od prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

W ceremonii wziął również udział Tomasz Korynt, syn jubilata, który jako pierwszy dowiedział się o nominacji taty. – Przekazaliśmy informację o dołączeniu do Klubu Wybitnego Reprezentanta Panu Romanowi w dniu jego 85. urodzin. Myślę, że takiego prezentu się nie spodziewał – zakończył Dziekanowski. 

Fot: Lechia Gdańsk.

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo