FederacjaAktualnościProsto z Nicei: Nawałka, Boniek, Koźmiński, Sawicki, Iwan Powrót

AktualnościFederacja

Prosto z Nicei: Nawałka, Boniek, Koźmiński, Sawicki, Iwan

 23 / 02 / 14 Autor: PZPN
Prosto z Nicei: Nawałka, Boniek, Koźmiński, Sawicki, Iwan

Polskę w Nicei reprezentowała bardzo mocna delegacja na czele z selekcjonerem Adamem Nawałką, Prezesem Zbigniewem Bońkiem, Wiceprezesem Markiem Koźmińskim, Sekretarzem Generalnym Maciejem Sawickim oraz Dyrektorem Reprezentacji, Tomaszem Iwanem. Prezentujemy pierwsze komentarze na gorąco!


 

Adam Nawałka, selekcjoner Reprezentacji Polski:

Nie nastawialiśmy się na listę życzeń, a ze spokojem oczekiwaliśmy na wynik losowania. Pierwszą refleksją jest oczywiście to, że faworytem naszej grupy są Niemcy, a szanse pozostałych drużyn są z pewnością wyrównane. Los chciał tak, że o punkty zagramy z reprezentacjami, z którymi będziemy mierzyć się niedługo towarzysko, czyli ze Szkocją oraz Niemcami. Wcześniej graliśmy zaś z Irlandią. Wszyscy w naszej grupie mają szanse na awans do turnieju głównego. Trzeba wierzyć we własne umiejętności i poprzeć je ciężką pracą. Mamy już logistycznie ułożony plan przygotowań do eliminacji mistrzostw Europy 2016.

Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej:

Losowanie, jak losowanie – mogło być lepiej, ale i gorzej. Nie ma co ukrywać, że niekwestionowanym faworytem naszej grupy są Niemcy. Trafiliśmy również na dwie drużyny, które preferują siłowy futbol, czyli Szkocję i Irlandię. Uważam, że dobrze będzie nam się z nimi rywalizowało, mamy przewagę w grze technicznej. Mniemam, że właśnie z tymi reprezentacjami będziemy walczyli o awans. Jesteśmy zadowoleni, ale Niemcy, Irlandczycy i Szkoci również, więc coś tu jest nie tak (śmiech). Pamiętajmy tylko, że losowanie to dopiero początek. Eliminacje zaczniemy na boisku i w każdym meczu musimy dać z siebie wszystko, walczyć o zwycięstwo.

Marek Koźmiński, Wiceprezes PZPN:

Jeśli na tym poziomie można już być zadowolonym, to powiedzmy, że jestem. Trafiliśmy na drużyny, które są – może poza Niemcami – w naszym zasięgu. Z futbolową potęgą też jednak należy spróbować się zmierzyć. Jeśli się uczyć i poprawiać swoją grę, to właśnie dzięki grze z najlepszymi.

Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN:

Jestem zadowolony, ponieważ z każdym możemy wygrać. Z Niemcami nam się to jeszcze w historii nie udało, ale właśnie teraz możemy to uczynić po raz pierwszy. Przypadek tak zrządził losem, że w grupie będziemy walczyć o punkty z reprezentacjami, z którymi gramy teraz towarzysko, ponieważ niedawno zmierzyliśmy się z Irlandią, a przed nami spotkania ze Szkocją i Niemcami.

Tomasz Iwan, Dyrektor Reprezentacji Polski:

Chyba raczej jesteśmy zadowoleni. W dzisiejszym futbolu nie ma jednak łatwych przeciwników. Tak, jak powiedział prezes Boniek, dobrze powinno nam się grać z Irlandią i Szkocją, ponieważ to drużyny, które grają siłowo. Łatwiej mierzyć nam się z takimi, niż z drużynami dobrze grającymi technicznie. Teraz musimy wyjść na boisko i walczyć o trzy punkty w każdym spotkaniu. Bądźmy dobrej myśli.

 

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo