AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-17

U-17: Pokaz siły Polaków! Irlandia wysoko pokonana

17 / 05 / 23 Autor: PZPN

W pierwszym spotkaniu rozgrywanych na Węgrzech mistrzostw Europy do lat 17 reprezentacja Polski wygrała z Irlandią 5:1. Gole dla biało-czerwonych strzelili: Mateusz Skoczylas (dwa), Dominik Szala, Karol Borys i Szymon Kądziołka.

Polacy stracili gola już w 4. minucie, ale w niczym nie zachwiało to ich planem na to spotkanie. Drużyna selekcjonera Marcina Włodarskiego konsekwentnie grała tak, jak przyzwyczaiła do tego w ostatnich miesiącach – agresywnie, często stosując pressing na połowie przeciwnika, dążąc do strzelania kolejnych goli. I te kolejne gole padały.

To była wymarzona inauguracja mistrzostw Europy.

Kolejny mecz Polska rozegra 20 maja o godzinie 20:00 z Węgrami. Transmisja w TVP Sport.

17 maja 2023, Budapeszt

Polska – Irlandia 5:1 (2:1)

Bramki: Mateusz Skoczylas 13, 49, Dominik Szala 44, Karol Borys 54, Szymon Kądziołka 65 – Ike Orazi 4

Polska: 22. Miłosz Piekutowski – 2. Dominik Szala, 4. Igor Orlikowski, 3. Jakub Krzyżanowski (71, 5. Michał Gurgul) – 11. Krzysztof Kolanko, 19. Igor Brzyski, 20. Filip Rejczyk (71, 15. Nico Adamczyk), 8. Karol Borys (63, 21. Szymon Kądziołka), 7. Filip Wolski – 9. Oskar Tomczyk (55, 17. Mike Huras), 14. Mateusz Skoczylas (63, 10. Daniel Mikołajewski).

Irlandia: 1. Jason Healy – 13. Kaylem Harnett (46, 14. Matthew Moore), 5. Jake Grante, 18. Stanley Ashbee, 3. Cory O'Sullivan – 7. Luke Kehir (56, 8. Romeo Akachukwu), 4. Freddie Turley, 6. Danny McGrath, 11. Ike Orazi (56, 9. Nickson Oksoun) – 10. Naj Razi (71, 20. Matthew Murray), 19. Mason Melia.

Żółte kartki: Tomczyk, Gurgul – Turley, Grante.

Sędziował: Atilla Karaoğlan (Turcja).