ReprezentacjeReprezentacja A AktualnościRaport kadrowicza: Czyste konto Szczęsnego w starciu z Aston Villą  Powrót

Raport kadrowicza: Czyste konto Szczęsnego w starciu z Aston Villą

22 / 09 / 14 Autor: PZPN

Zapraszamy do raportu z weekendowych spotkań reprezentantów Polski, którzy zostali powołani przez selekcjonera Adama Nawałkę na ostatni mecz eliminacji mistrzostw Europy 2016 z Gibraltarem. Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w składzie wygrał z Aston Villą 3:0. Dla bramkarza reprezentacji Polski, który w zeszłym sezonie zdobył złotą rękawicę dla najlepszego golkipera Premier League, był to pierwszy mecz w lidze bez straconego gola.

Bramkarze

Artur Boruc (BOURNEMOUTH) – cały mecz przeciwko Watford (1:1)

Wojciech Szczęsny (ARSENAL FC) – całe spotkanie z Aston Villą (3:0)

Łukasz Fabiański (SWANSEA) – 90 minut przeciwko Southampton (0:1)

Obrońcy

Kamil Glik (TORINO FC) – 90 minut z Veroną (0:1)

Artur Jędrzejczyk (FK KRASNODAR) – mecz z Amkarem Perm 22 września o godzinie 15:00

Łukasz Piszczek (BORUSSIA DORTMUND) – 90 minut z Mainz (0:2)

Łukasz Szukała (STEAUA BUKARESZT) – 90 minut w meczu z Petrolulem (3:2)

Paweł Olkowski (FC KOELN) – 82 minuty przeciwko Borussii Moenchengladbach (0:0)

Jakub Wawrzyniak (AMKAR PERM) – mecz z Krasnodarem odbędzie się w poniedziałek o godzinie 15:00

Thiago Cionek (MODENA) – 90 minut w meczu z Catanią (0:0)

Maciej Sadlok (WISŁA KRAKÓW) – cały mecz z Legią Warszawa (0:3)

Pomocnicy

Grzegorz Krychowiak (SEVILLA FC) – 90 minut z Cordobą (3:1)

Mateusz Klich (VFL WOLFSBURG) – całe spotkanie przeciwko Leverkusen na ławce rezerwowych (4:1)

Krzysztof Mączyński (GUIZHOU REHNE) – wszedł w 68. minucie spotkania z Shanghai Shenhua (0:1)

Kamil Grosicki (STADE RENNAIS) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na spotkanie z Marsylią (0:3)

Maciej Rybus (TEREK GROZNY) – 84 minuty w meczu ze Spartakiem Moskwa (1:1)

Waldemar Sobota (CLUB BRUGGE) – cały mecz z Kortrijk (5:0)

Tomasz Jodłowiec (LEGIA WARSZAWA) – 90 minut przeciwko Wiśle Kraków (3:0)

Michał Kucharczyk (LEGIA WARSZAWA) – na boisku od 76 minuty przeciwko Wiśle Kraków (3:0)

Filip Starzyński (RUCH CHORZÓW) – cały mecz z GKS Bełchatów (0:1)

Sebastian Mila (ŚLĄSK WROCŁAW) – całe spotkanie przeciwko Koronie Kielce (1:0)

Napastnicy

Robert Lewandowski (BAYERN MONACHIUM) – na boisku od 66 minuty w meczu z HSV (0:0)

Arkadiusz Milik (AFC AJAX) – całe spotkanie z Feyenoordem na ławce rezerwowych (1:0)

Mateusz Zachara (GÓRNIK ZABRZE) – 90 minut i dwie bramki z Podbeskidziem Bielsko-Biała (3:0)