FederacjaAktualnościAndrzej Szłapa selekcjonerem reprezentacji Polski w beach soccerze Powrót

AktualnościFederacja

Andrzej Szłapa selekcjonerem reprezentacji Polski w beach soccerze

29 / 03 / 24 Autor: PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w beach soccerze został Andrzej Szłapa.

Urodzony 19 czerwca 1975 roku Andrzej Szłapa jako zawodnik zdobył doświadczenie w każdej odmianie piłki nożnej. W futbolu jedenastoosobowym przywdziewał koszulki między innymi GKS Tychy, Polonii Bytom i Podbeskidzia Bielsko-Biała. W futsalu jako gracz Cleareksu Chorzów pięć razy cieszył się z mistrzostwa Polski, grał także dla Wisły Kraków (Puchar i Superpuchar Polski) oraz Rekordu Bielsko-Biała (mistrzostwo i Puchar Polski). W kadrze narodowej rozegrał 87 spotkań, zdobywając 48 bramek. W 2001 roku wziął z nią udział w turnieju finałowym mistrzostw Europy. W beach soccerze największe sukcesy notował z Cleareksem, z którym wywalczył trzy Puchary Polski i trzy wicemistrzostwa kraju.

Jako szkoleniowiec Andrzej Szłapa pracował w futsalowych klubach: Rekordzie Bielsko-Biała, Cleareksie Chorzów oraz GKS Tychy. Z bielszczanami zdobył pięć tytułów mistrza kraju, po mistrzostwa sięgał także jako trener drużyn młodzieżowych.