AktualnościFederacja

1. kolejka fazy grupowej LE. Grało jedenastu Polaków

19 / 09 / 14 Autor: PZPN

Za nami pierwsza kolejka fazy grupowej Ligi Europy. W czwartek na europejskich boiskach zagrało 11 polskich piłkarzy. Poniżej przedstawiamy raport z ich występów.

Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC) – 60 minut i gol w wygranym 2:0 spotkaniu z Feyenoordem.

Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) – cały mecz na ławce rezerwowych. Celtic zremisował z Salzburgiem 2:2.

Paweł Kieszek (Estoril Praia) – 90 minut w wyjazdowym meczu z PSV Eindhoven. Jego zespół przegrał 0:1.

Kamil Glik (Torino FC) – poza kadrą meczową. Torino bezbramkowo zremisowało z Club Brugge.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – 90 minut i żółta kartka w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Lille.

Kamil Miazek (Feyenoord) – poza kadrą meczową. Feyenoord przegrał z Sevillą 0:2.

Waldemar Sobota (Club Brugge) – poza kadrą meczową. Jego zespół bezbramkowo zremisował z Torino.

Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów) – całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Dynamo wygrało na wyjeździe z Rio Ave 3:0.

Łukasz Szukała (Steaua Bukareszt) – rozegrał 90 minut. Steaua pokonała Aalborg 6:0.

Mateusz Klich (VfL Wolfsburg) – cały mecz z Evertonem przesiedział na ławce rezerwowych. Jego Wolfsburg przegrał na wyjeździe z Evertonem 1:4.

Oskar Zawada (VfL Wolfsburg) – poza kadrą meczową.

Oprócz piłkarzy występujących w klubach zagranicznych, w Lidze Europy zagrało także siedmiu polskich zawodników Legii Warszawa (1:0 z KSC Lokeren) – Łukasz Broź (90 minut i żółta kartka), Tomasz Brzyski (90 minut), Tomasz Jodłowiec (90 minut), Michał Kucharczyk (90 minut i asysta), Jakub Rzeźniczak  (90 minut i żółta kartka), Michał Żyro (90 minut i żółta kartka) oraz Marek Saganowski (wszedł na murawę w doliczonym czasie gry).