SzkolenieTrening Trening bramkarskiDawidziuk: W jakim wieku rozpocząć trening bramkarski? Powrót

Trening Trening bramkarski

Dawidziuk: W jakim wieku rozpocząć trening bramkarski?

 26 / 02 / 13 Autor: PZPN
Dawidziuk: W jakim wieku rozpocząć trening bramkarski?

W młodym wieku trening skupiony jest na rozwoju ogólnym piłkarzy. W jakim wieku zawodnicy powinni przestawić się na ukierunkowany trening bramkarski? Specjalnie dla Extratime.tvp.pl opowiada o tym Andrzej Dawidziuk, trener bramkarzy reprezentacji Polski.


Zazwyczaj piłkarze rozpoczynają specjalistyczne treningi bramkarskie w wieku około 13 lat. – Nie widzę problemu, żeby szkolenie bramkarzy rozpoczęło się w zdecydowanie młodszym wieku, kiedy piłkarze mają 9, 10, 11 lat. Ale musi to być w jakiś sposób uzasadnione – zaznaczył Dawidziuk.

Najlepiej zachęcać młodych piłkarzy do gry w bramce, ale nie od razu ukierunkowywać ich specjalistycznym treningiem. – Pamiętajmy, że młodzi zawodnicy mają problemy z oceną, na jakiej pozycji chcieliby grać – dodał.

Trener bramkarzy reprezentacji Polski zwrócił także uwagę na aspekt psychologiczny. – Młodzi zawodnicy ciężko znoszą ciągłą presję związaną z grą w bramce. Może być tak, że po kilku latach treningu przyjdą i powiedzą, że nie chcą już stać między słupkami – podkreślił.

Więcej na  http://extratime.tvp.pl To jest Twój czas – czas futbolu!

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się