SzkolenieTrening Analiza gryKowalewski opowiedział o współczesnych bramkarzach Powrót

Trening Analiza gry

Kowalewski opowiedział o współczesnych bramkarzach

 15 / 01 / 13 Autor: PZPN
Kowalewski opowiedział o współczesnych bramkarzach

Specyfika gry na pozycji bramkarza mocno zmieniła się w ciągu kilkunastu ostatnich lat. Czym się teraz charakteryzuje? Extratime.tvp.pl opowiedział o tym Wojciech Kowalewski, który występował w reprezentacji Polski w latach 2002-2009. 


– Pamiętam, kiedy stawiałem pierwsze kroki w karierze. Wówczas bramkarz był ostatnią deską ratunku, miał obronić to, co się dało, w miarę szybko i dokładnie wznowić grę i na tym jego rola się kończyła. Do gry na tej pozycji potrzeba było, oprócz sprawności fizycznej, odwagi, dobrego refleksu, koncentracji. Dodatkowe elementy nie były wymagane – wspomina Kowalewski.
 
Na początku lat 90-tych zmieniły się przepisy gry w piłkę, które wpłynęły na zmianę roli bramkarza w drużynie. Golkiper nie może już łapać futbolówki podanej przez kolegę z drużyny nogą. – W obecnych czasach bramkarz jest już jedenastym, pełnowartościowym zawodnikiem. W wielu sytuacjach to od niego rozpoczyna się konstruowanie akcji ofensywnych. W obecnych czasach bramkarze muszą mieć bardzo dobrze rozwiniętą umiejętność gry obiema nogami – podkreślił były golkiper.

Więcej na http://extratime.tvp.pl To jest Twój czas – czas futbolu!

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się