AktualnościRozgrywki - Puchar Polski

Szczęśliwa wygrana ekipy Stokowca

12 / 03 / 14 Autor: PZPN

W pierwszym spotkaniu 1/4 finału Pucharu Polski Jagiellonia pokonała Lechię Gdańsk 2:1. – Piłka nożna jest bolesna, ponieważ straciliśmy gole w sytuacjach, na które uczulaliśmy dzień wcześniej – powiedział po meczu trener przegranej drużyny Michał Probierz. Rewanż zostanie rozegrany 25 marca 2014 roku o godzinie 18:30 w Gdańsku.

Pierwsza połowa należała do podopiecznych trenera Piotra Stokowca, którzy zdobyli dwie bramki. Od początku drugiej części spotkania Lechiści próbowali strzelić Jagiellonii kontaktowego gola. Udało im się to w 66. minucie, gdy Patryk Tuszyński pokonał z rzutu karnego Krzysztofa Barana. Zawodnicy trenera Michała Probierza do końca spotkania próbowali wyrównać rezultat, jednak mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem „Jagi”.

– Piłka nożna jest bolesna, ponieważ straciliśmy gole w sytuacjach, na które uczulaliśmy dzień wcześniej. Futbol jest bezwzględny, ponieważ mecz w Białymstoku był pojedynkiem, w którym nie zasłużyliśmy na porażkę – powiedział po meczu trener przegranej drużyny. – Człowiek tyle lat jest trenerem a stale uczy się piłki na nowo. Mieliśmy dużo szans bramkowych z Wisłą. To samo powtórzyło się w meczu z Koroną, teraz też mieliśmy dużo sytuacji w pojedynku z Jagą i żadnego z tych spotkań nie wygraliśmy – podsumował Michał Probierz.

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk 2:1 (2:0)

Bramki: Ukah 25 , Balaj 27 – Tuszyński 66

Jagiellonia: Krzysztof Baran – Adam Waszkiewicz, Ugochukwu Ukah, Martin Baran, Jonatan Straus (46. Giorgi Popchadze) – Dani Quintana (80. Dawid Plizga), Adam Dźwigała, Rafał Grzyb (46. Joel Perovuo), Maciej Gajos, Nika Dzalamidze – Bekim Balaj.

Lechia: Mateusz Bąk – Deleu, Rafał Janicki, Sebastian Madera, Nikola Leković – Piotr Wiśniewski (84. Przemysław Frankowski), Marcin Pietrowski (55. Patryk Tuszyński), Paweł Dawidowicz, Stojan Vranješ, Maciej Makuszewski – Zaur Sadajew (61. Piotr Grzelczak).

Żółte kartki: Dani Quintana – Wiśniewski, Madera.

Sędziował: Tomasz Musiał