RozgrywkiFutsalAktualnościNiewykorzystana szansa mistrzów Polski Powrót

AktualnościFutsal

Niewykorzystana szansa mistrzów Polski

05 / 10 / 14 Autor: PZPN

Futsaliści Rekordu Bielsko-Biała nie zdołali wywalczyć awansu do najlepszej klubowej szesnastki Europy. Mistrzowie Polski w ostatnim meczu turnieju rozgrywanego w Rydze przegrali dzisiaj z bułgarskim FC Grand Pro Varna 0:2.

Bielszczanie mają czego żałować, bo nie wykorzystali swojej wielkiej szansy. Dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu, do zajęcia 2. miejsca w Grupie 2 i awansu do elite round wystarczał im remis w pojedynku z mistrzem Bułgarii. Patrząc na pomeczowe statystyki, Rekord miał ogromną przewagę. W sytuacjach podbramkowych było aż 44:15 (!) na korzyść "Rekordzistów", ale to piłkarze Varny zdobyli jedyne dwie bramki. W 2. minucie gola zdobył Georgi Karageorgiev, a w 38. minucie gry wynik meczu ustalił Brazylijczyk Celsinho, pozbawiając już wszelkich nadziei futsalistów z Polski.

W ostatnim meczu turnieju Fk Nikars Riga zmierzy się z Iberią Star Tbilis. Bez wględu na wynik tego spotkania, Nikars wygra grupę, Varna będzie druga, Rekord trzeci, a stawkę zamknie mistrz Gruzji.

FC Grand Pro Varna - Rekord Bielsko-Biała 2:0 (1:0)