RozgrywkiFutsalAktualnościRekord o jeden mecz od awansu Powrót

AktualnościFutsal

Rekord o jeden mecz od awansu

03 / 10 / 14 Autor: PZPN

W drugim meczu turnieju rundy głównej UEFA Futsal Cup Rekord Bielsko-Biała przegrał z FK Nikars Riga 1:3, ale przed ostatnią serią spotkań ma ogromną szansę na awans do elite round.

Do dzisiejszego spotkania z mistrzem Łotwy i organizatorem turnieju bielszczanie przystąpili bardzo osłabieni. Do Rygi nie pojechali kontuzjowani Paweł Machura i Douglas, a z powodu żółtych kartek pauzowali grający asystent trenera Andrzej Szłapa i Jan Janovsky. Mimo to spotkanie rozpoczęło się od bramki dla... Rekordu. W 7. minucie gry na listę strzelców wpisał się Rafał Franz. Nikars wyrównał w 15. minucie po strzale Igorsa Avanesovsa.

Po zmianie stron spotkanie bardzo zaostrzyło się. Sędziowie pokazali łącznie aż osiem żółtych kartek. W 24. minucie gry Bartłomieja Nawrata po raz drugi pokonał Avanesovs. Później podopieczni Adama Krygera dążyli do wyrównania, ale mecz rozstrzygnął się w 35. minucie gry. Najpierw drugą żołtą kartką został ukarany Radek Polasek, a po chwili gola na 3:1 zdobył Maksims Sens.

FK Nikars Riga - Rekord Bielsko-Biała 3:1 (1:1)
Bramki:
Avanesovs (15. i 24.), Sens (35.) - Franz (7.).

Rekord: Nawrat (Brzenk) - Popławski, Franz, Polasek, Mentel - Biel, Szymura, Kmiecik, Łysoń, Marek. Trener Adam Kryger.

Przypomnijmy jednak, że wczoraj Rekord wygrał z Iberią Star Tbilisi 4:0, a Nikars pokonał Grand Pro Varna 4:1. Natomiast w pierwszym dzisiejszym meczu drużyna z Bułgarii ograła mistrzów Gruzji 4:0. Tym samym przewodzący tabeli z kompletem puntów Nikars Riga może już być pewny awansu do elite round. Promocję otrzyma jednak również drugi zespół grupy, którym przed ostatnią serią spotkań jest Rekord. Bielszczanie wyprzedzają Grand Pro Varna lepszym bilansem bramkowym, a więc w ostatnim bezpośrednim spotkaniu do awansu wystarczy im remis. Ostatnie pojedynki zostaną rozegrane w niedzielę - o godz. 12 Rekord zagra z Varną, a o 15 Iberia Star spotka się z Nikarsem.