RozgrywkiFutsalAktualnościWspaniały mecz mistrzów Polski! Powrót

AktualnościFutsal

Wspaniały mecz mistrzów Polski!

02 / 10 / 14 Autor: PZPN

Piłkarze halowi Rekordu Bielsko-Biała nie mogli wymarzyć sobie lepszego startu w turnieju rundy głównej futsalowej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski pokonali Iberię Star Tbilisi 4:0.

Mistrzowie Gruzji są niezwykle utytułowaną drużyną. Iberia nieprzerwanie od 2001 roku bierze udział w rozgrywkach UEFA Futsal Cup (Rekord jest absolutnym debiutantem), a rok temu dotarła nawet do finałowej czwórki. Z całą pewnością dzisiejszą wygraną Rekordu można zaliczyć do jednych z największych zwycięstw polskiego futsalu ostatnich lat.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. W 23. minucie gry prowadzenie bielszczanom dał kapitan drużyny Piotr Szymura. Decydująca była jednak 34. minuta spotkania. Najpierw Radek Polasek podwyższył na 2:0, a po kolejnych 41 sekundach trzeciego gola dla Rekordu zdobył Artur Popławski. Kropkę nad "i" w 38. minucie gry postawił Popławski.

Przypomnijmy, że turniej jest rozgrywany w Rydze. Dzisiaj o godz. 19 rozpocznie się mecz FK Nikars Ryga - FC Grand Pro Varna. Jutro druga kolejka spotkań: o godz. 16.30 Varna zmierzy się z Iberią Star, a o godz. 19 "Rekordziści" spotkają się z Nikarsem. Relacje z meczów można śledzić na www.uefa.com.

Awans do Elite round uzyskają dwa najlepsze zespoły turnieju w Rydze.

Iberia Star Tbilisi - Rekord Bielsko-Biała 0:4 (0:0)