RozgrywkiFutsalAktualnościZwycięski horror mistrzów Polski! Powrót

AktualnościFutsal

Zwycięski horror mistrzów Polski!

30 / 08 / 14 Autor: PZPN

Kibice futsalu zebrani w hali w Bielsku-Białej byli dzisiaj świadkami niebywałych emocji. Rekord Bielsko-Biała wywalczył awans do kolejnej rundy UEFA Futsal Cup dzięki bramce zdobytej na dwie sekundy przed końcową syreną!

Przed ostatnim meczem turnieju, w którym Rekord podejmował FS Ilves Tampere, wszystko było jasne: gospodarze do awansu potrzebowali zwycięstwa, mistrzom Finlandii wystarczał remis. Lepiej spotkanie rozpoczęli Finowie, którzy w 8. minucie wyszli na prowadzenie. Bramkarza Rekordu pokonał Juhana Jyrkiainen.

Bielszczanie doprowadzili do remisu w 23. minucie gry, kiedy to na listę strzelców wpisał się grający asystent trenera Andrzej Szłapa. "Rekordziści" dobrze jednak zdawali sobie sprawę, że potrzebują jeszcze jednej bramki i wraz z upływającym czasem coraz częściej gościli pod polem karnym Finów. Swoje szanse mieli Artur Popławski, Douglas i Rafał Franz, ale kapitalnie w bramce spisywał się Juha Ojanpera.

Na trzy minuty przed końcem spotkania trener Adam Kryger poprosił o czas i zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem, którym został Douglas. Zaowocowało to kolejnymi szansami na zdobycie zwycięskiej bramki. Jan Janovsky i Szłapa byli jednak powstrzymywani przez golkipera Ilves Tampere.

Kiedy sukces Rekordu wydawał się już mało możliwy, zdarzył się cud. Na strzał ostatniej szansy, zza linii pola karnego zdecydował się Radek Polasek, a piłka zatrzepotała w siatce fińskiej bramki. Na tablicy świetlnej czas zatrzymał się na 2 sekundach przed końcową syreną!

Zrozpaczeni Finowie poprosili jeszcze o czas, a po wznowieniu gry oddali groźny strzał z połowy boiska. Czujność jednak zachował Krystian Brzenk, który pewnie łapiąc piłkę, przypieczętował zwycięstwo Rekordu i awans do rundy głównej UEFA Futsal Cup. Bez dwóch zdań to była świetna reklama futsalu!

Na początku października mistrzowie Polski zagrają na Łotwie z Iberia Star Tbilisi (Gruzja), FK Nikars Riga (Łotwa) oraz zwycięzcą Grupy H rozgrywanej w Bułgarii.

Trzecie miejsce w bielskim turnieju zajął FK Lokomotyvas Radviliskis (Litwy), który pokonał dzisiaj Perth Saltires (Szkocja) 10:2.