RozgrywkiFutsalAktualnościBielszczanie lepsi od mistrza Litwy Powrót

AktualnościFutsal

Bielszczanie lepsi od mistrza Litwy

28 / 08 / 14 Autor: PZPN

Drugi dzień turnieju UEFA Futsal Cup, który jest rozgrywany w Bielsku-Białej, znów przyniósł grad bramek. Najważniejsze jednak, że Rekord Bielsko-Biała odniósł kolejne zwycięstwo, pokonując Lokomotyvas Radviliskis 5:2 (1:2).

Dzisiaj piłkarzom Rekordu zwycięstwo przyszło zdecydowanie trudniej niż wczoraj. Po szesnastu minutach gry to mistrzowie Litwy prowadzili 2:0 po golach Zagurskasa i Bareviciusa. Tuż przed przerwą kontaktową bramkę dla bielszczan zdobył jednak Andrzej Szłapa.

Na drugą połowę gospodarze turnieju wyszli niezwykle zdeterminowani i szybko objęli prowadzenie, zdobywając dwie bramki po strzałach Michała Marka i Radka Polaska. Podopieczni Adama Krygera wreszcie złapali odpowiedni rytm i kontrolowali przebieg gry, dorzucając kolejne trafienia. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Artur Popławski oraz Douglas, ustalając wynik spotkania na 5:2.

W pierwszym czwartkowym meczu swoje drugie zwycięstwo odniosło Ilves Tampere (Finlandia), które rozgromiło Perth Saltires (Szkocja) aż 12:0. Wynik ten oznacza, że przed ostatnię serią spotkań mistrzowie Finlandii mogą pochwalić się lepszym stosunkiem bramkowym, dlatego też w sobotę Rekord musi pokonać Ilves. Przypomnijmy, że tylko zwycięzca bielskiego turnieju awansuje do kolejnej rundy.