Aktualnościstrona 6

U-20: Biało-czerwoni zremisowali z Norwegią. Gol Kurminowskiego w ostatniej minucie
18 / 11 / 19

Mimo kilku dobrych okazji, w tym sytuacji sam na sam Dawida Kurminowskiego, reprezentacja Polski do lat 20 strzeliła tylko jednego gola, choć dopiero w ostatniej minucie. W towarzyskim spotkaniu rozgrywanym w Bytowie, drużyna Jacka Magiery przegrywała 0:1 po golu z rzutu karnego, lecz zdołała doprowadzić do remisu dzięki asyście Karola Czubak i bramce Dawida Kurminowskiego. To był ostatni pojedynek biało-czerwonych w tym roku.

U-21: Szybki cios zadecydował. Polacy przegrali z Czarnogórą

Bramka zdobyta już w drugiej minucie spotkania okazała się decydująca. Reprezentacja Polski do lat 21 w ostatnim meczu w tym roku uległa w towarzyskiej potyczce Czarnogórze 0:1. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Balsa Sekulić, a rzut karny obronił debiutujący w młodzieżowej kadrze narodowej Karol Niemczycki.

U-21: Daniel Ściślak opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski
13 / 11 / 19

Występujący na co dzień w Górniku Zabrze Daniel Ściślak opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 21. Pomocnik młodzieżowej kadry narodowej nie wystąpi w starciach z Bułgarią i Czarnogórą z powodu częściowego pęknięcia łąkotki.

U-19: Zły start Polaków w eliminacjach

Pomimo początkowej dominacji i dobrych okazji, to Walijczycy byli znacznie skuteczniejsi w swoich atakach, wygrywając 3:0 w pierwszym meczu eliminacji Mistrzostw Europy do lat 19. W kolejnych spotkaniach Polacy zagrają z Kosowem (16.11, Cardiff) i Rosją (19.11, Cardiff).

U-16: Biało-czerwoni nie wezmą udziału w turnieju mistrzostw Ameryki Południowej

PZPN informuje, że ze względu na niestabilną sytuację polityczną i niepokoje społeczne w Boliwii, została podjęta decyzja o nieuczestniczeniu w turnieju przeniesionym do Paragwaju w tygodniu poprzedzającym jego rozpoczęcie. W związku z tym biało-czerwoni przebywać będą na zgrupowaniu w Warszawie (17.11.2019 do 23.11.2019), na które zostali powołani następujący zawodnicy:

U-15: Dodatkowe powołanie na dwumecz z Irlandią

Damian Wojdakowski (Jagiellonia Białystok) został dodatkowo powołany do reprezentacji Polski U-15 na towarzyski dwumecz z Irlandią. Spotkania odbędą się 19.11.19 (godz. 19:00, Eamonn Deacy Park, Galway) oraz 21.11.19 (godz. 12:00, Eamonn Deacy Park, Galway).