Aktualności

Czesław Michniewicz: W mecz włożyliśmy mnóstwo wysiłku i mądrości
16 / 06 / 19

Reprezentacja Polski do lat 21 od zwycięstwa z Belgią rozpoczęła turniej na mistrzostwach Europy. Choć nerwowo było na początku i w końcówce, to biało-czerwoni wygrali 3:2. – Ciężko przygotowywaliśmy się do mistrzostw Europy i wywalczyliśmy komplet punktów z Belgami. Przede wszystkim byliśmy skuteczni i potrafiliśmy zniwelować atuty Belgów – powiedział po meczu trener Czesław Michniewicz.

U-21: Belgowie pokonani! Udany start biało-czerwonych na mistrzostwach Europy

Momentami było ciężko, zwłaszcza na początku pierwszej połowy i w końcówce, gdy Polacy musieli się częściej bronić. Jednak to podopieczni trenera Czesława Michniewicza z boiska zeszli z trzema punktami. Biało-czerwoni zwyciężyli Belgów 3:2 po bramkach Szymona Żurkowskiego, Krystiana Bielika i Sebastiana Szymańskiego.

U-21: Towarzyska przegrana z Niemcami
10 / 06 / 19

Reprezentacja Polski do lat 21 w towarzyskim, nieoficjalnym spotkaniu rozegranym we włoskim Natz uległa Niemcom 2:3. Mecz rozegrany został w formacie 4x30 minut. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Mateusz Wieteska i Sebastian Szymański, a dla Niemców trafiali Arne Maier i dwukrotnie Luca Waldschmidt. Dla Polaków był to ostatni mecz kontrolny przed wylotem na turniej finałowy mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2019, który rozpocznie się 16 czerwca.

Jacek Magiera: Mogliśmy wyciągnąć więcej. Jesteśmy niepocieszeni
02 / 06 / 19

Po końcowym gwizdku i porażce z Włochami swojego rozczarowania nie krył trener reprezentacji Polski do lat 20 Jacek Magiera. Choć jego podopieczni dwoili się i troili, żeby doprowadzić do wyrównania, niestety nie zdołali skierować piłki do siatki i przegrali 0:1. – Wiem, że byliśmy w stanie ugrać więcej. Jesteśmy niepocieszeni, źli. Gratuluję rywalom awansu do ćwierćfinału – powiedział trener Magiera.

U-20: Włosi minimalnie lepsi. Koniec przygody Polaków na mundialu

Reprezentacja Polski zakończyła przygodę na turnieju mistrzostw świata do lat 20. Od podopiecznych trenera Jacka Magiery w 1/8 finału lepsi okazali się Włosi, którzy skromnie ograli biało-czerwonych 1:0. Gola dającego awans do ćwierćfinału mundialu w pierwszej połowie z rzutu karnego strzelił kapitan Andrea Pinamonti.

U-15: Zwycięstwo ze Słowacją
31 / 05 / 19

Reprezentacja Polski do lat 15 w ostatnim meczu pokonała Słowację 2:1 po bramkach Kacpra Dudy i Dawida Bugaja. Tym samym biało-czerwoni zwyciężyli w turnieju towarzyskim, który był rozgrywany w Finlandii.