FederacjaSędziowieAnaliza zdarzeńSezon 2017/2018Analiza zdarzeń 6. kolejki LOTTO Ekstraklasy Powrót

Sezon 2017/2018Sezon 2017/2018

Analiza zdarzeń 6. kolejki LOTTO Ekstraklasy

 21 / 08 / 17 Autor: PZPN
Analiza zdarzeń 6. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Zapraszamy do przeczytania analizy z 6. kolejki LOTTO Ekstraklasy w sezonie 2017/2018, prowadzonej przez Szefa Kolegium Sędziów w Polskim Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Przesmyckiego.


Na gorąco, po przeczytaniu o „kontrowersyjnym rzucie karnym” dementuję to stwierdzenie. Otóż to był ewidentny karny i brawa dla sędziego za podjętą decyzję!

Zobacz sytuację

Napastnik Cracovii w polu karnym przeciwników przyjmuje piłkę, zagrywa ją w kierunku linii bramkowej i biegnie za nią. Obrońca Górnika porusza się, bokiem do toru biegu napastnika Cracovii i jego prawa noga wchodzi w tor poruszania się nogi zakrocznej napastnika. Ruch obrońcy Górnika poprzecznie do kierunku poruszania się napastnika Cracovii jest wyraźnie widoczny już z ogólnego planu, a załączone stopklatki (Faza 1 i Faza 2) uwidoczniają go jeszcze bardziej, zrobiłem je dla tych wszystkich, którzy w rozmowie ze mną twierdzili, że obrońca Górnika po prostu stał, a napastnik zahaczył swoją nogą o jego nogę.

Wystarczy umieścić obie stopklatki obok siebie i można zobaczyć, jak oczywisty jest ruch prawej nogi obrońcy Górnika w tor ruchu nogi zakrocznej napastnika Cracovii. Widoczna na stopklatce Faza 2 kolizja nóg przeciwników, powoduje „zbicie” lewej, zakrocznej nogi napastnika z toru jej poruszania tak, że „wchodzi” ona w tor  poruszania się prawej nogi napastnika.  Widoczne jest to na stopklatkach Faza 3 i Faza 4 i taka kolizja nóg napastnika musiała doprowadzić do jego upadku – na ostatniej stopklatce, Faza 4, widoczna jest podeszwa buta lewej zakrocznej nogi napastnika pod kolanem jego prawej nogi. Ponieważ piłka była w grze, to rzut karny był bezwzględnie prawidłową decyzją.

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo