Aktualnościstrona 3

Wielkopolski ZPN wygrywa turniej im. Kazimierza Górskiego
14 / 07 / 15

Reprezentacja Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej wygrała turniej finałowy mistrzostw Polski U-15. W finale młodzi zawodnicy pokonali rówieśników z Mazowieckiego ZPN 4:0.

Komunikat rozgrywek Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej
09 / 07 / 15

Zakończyła się faza grupowa rozgrywek o mistrzostwo Polski Kadr Wojewódzkich Juniorek Młodszych na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Nowym Sączu. W grupie A już przed ostatnią serią gier było jasne, kto awansuje do półfinałów, jednak Wielkopolska i Dolny Śląsk rywalizowały o to, kto zajmie pierwsze miejsce w grupie. Bezpośredni pojedynek minimalnie wygrała kadra wielkopolskiego ZPN 2:1 i uplasowała się na szczycie grupy A. Dużo ciekawiej było w grupie B, gdzie przed ostatnią serią gier każda reprezentacja miała realne szanse na awans i udowodnił to Pomorski ZPN, który wygrał z łódzkim ZPN i mimo, że zajmował ostatnie miejsce w grupie, zdołał wspiąć się na drugiej miejsce i awansować do półfinału. W drugim meczu tej grupy Mazowsze zmierzyło się z Małopolską, gospodarzem turnieju. Mazowszanki, które bronią tytułu zdobytego przed rokiem, pewnie 3:0 zwyciężyły i z pierwszego miejsca awansowały do decydującej fazy turnieju.

07 / 07 / 15

W poniedziałek 5 lipca rozpoczęły się rozgrywki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej dziewcząt o Mistrzostwo Polski Kadr Wojewódzkich Juniorek Młodszych, które rozgrywane są w Nowym Sączu i potrwają do 11 lipca. Przed ostatnią kolejką meczów grupowych poznaliśmy pierwszych półfinalistów – drużyny z Wielkopolski i Dolnego Śląska zapewniły sobie wyjście z grupy A (w ostatniej kolejce powalczą w bezpośrednim pojedynku o awans z pierwszego miejsca). Z kolei w grupie B dopiero ostatnia seria gier rozstrzygnie, które zespoły powalczą o medale mistrzostw Polski (wszystkie drużyny z grupy B mają szansę  na awans). Pary półfinalistów poznamy w środę 8 lipca.

Mazowiecki ZPN zwycięzcą turnieju im. Włodzimierza Smolarka
06 / 07 / 15

Finałowy turniej im. Włodzimierza Smolarka właśnie dobiegł końca, a jej tegorocznym zwycięzcą został Mazowiecki ZPN, który w finale pokonał Dolnośląski ZPN 2:0. Trzecie miejsce natomiast zajął Pomorski ZPN, który wygrał z rówieśnikami z Łódzkiego ZPN 1:0. O zaszczytny tytuł rozgrywek rywalizowało osiem reprezentacji wojewódzkich związków piłkarskich. Arenami zmagań 14-latków (rocznik 2001) były obiekty w Czechowicach-Dziedzicach (MOSiR), Bielsku-Białej (BTS Rekord) oraz w Wilkowicach (GOSiR). W załącznikach poniżej przedstawiamy szczegóły ostatniego dnia turnieju.

Trwa Finałowy Turniej im. Włodzimierza Smolarka
04 / 07 / 15

Na obiektach Rekordu Bielsko, GOSiR Wilkowice oraz MOSiR Czechowice trwają rozgrywki finałowe o Puchar im. Włodzimierza Smolarka. O zaszczytny tytuł już od wtorku rywalizuje osiem reprezentacji wojewódzkich związków piłkarskich. Arenami zmagań 14-latków (rocznik 2001) są obiekty w Czechowicach-Dziedzicach (MOSiR), Bielsku-Białej (BTS Rekord) oraz w Wilkowicach (GOSiR). W załącznikach poniżej przedstawiamy wyniki dotychczasowych spotkań.

Poprzez całą organizację tego turnieju Polski Związek Piłki Nożnej upamiętnia wybitną postać polskiej piłki – Włodzimierza Smolarka (1957-2012), który w biało-czerwonych barwach wystąpił 60-krotnie, zdobywając 13 bramek. Zeszłoroczny finał rozgrywek wygrała reprezentacja Śląskiego ZPN po pokonaniu rówieśników Świętokrzyskiego ZPN 4:0.

[WIDEO]: Lech Poznań Mistrzem Polski juniorów młodszych!
24 / 06 / 15

Trzy dni po rewanżowym finale Centralnej Ligi Juniorów, odbył się ostatni mecz turnieju finałowego mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Rozgrywki wygrali z kompletem zwycięstw piłkarze Lecha Poznań! Gratulujemy!