RozgrywkiFutsalEkstraklasaAktualnościPołowa meczów bez rozstrzygnięć Powrót

AktualnościEkstraklasa futsal

Połowa meczów bez rozstrzygnięć

01 / 12 / 14 Autor: PZPN

Ze względu na wyjazd reprezentacji Polski na towarzyski turniej do Włoch, wszystkie mecze 9. kolejki Futsal Ekstraklasy odbyły się w piątek i sobotę. Połowa spotkań zakończyła się remisami.

W jedynym piątkowym meczu wracająca do wysokiej dyspozycji Pogoń 04 Szczecin pokonała trzeci w tabeli Clearex Chorzów 3:1. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie - chorzowianie honorowe trafienie zdobyli w ostatnich sekundach meczu.

W sobotę najwcześniej, bo już o godzinie 15:30, rozpoczęło się spotkanie derbowe w Gliwicach. Faworyzowana GAF Jasna po piorunującym początku spotkania (po niespełna czterech minutach gry prowadziła już 3:0!) pokonała Gwiazdę Ruda Śląska 4:1.

Prowadzenie w tabeli utrzymała Wisła Krakbet Kraków, która na wyjeździe pokonała AZS UŚ Katowice 5:3. Krakowianie przez całe spotkanie kontrolowali przebieg gry, ale warto zwrócić uwagę, kto zdobył trzecią bramkę dla katowiczan. Na listę strzelców wpisał się bowiem doświadczony Błażej Korczyński, któremu brakuje już tylko dwóch bramek do wyrównania rekordu najlepszego strzelca w historii polskiego futsalu - Krzysztofa Filipczaka. Filipczak ma 308 bramek, a Korczyński może pochwalić się już 306 golami.

Drudzy "Akademicy" - tym razem z Gdańska, stoczyli niezwykle wyrównany bój z Red Dragons Pniewy. AZS UG Gdańsk prowadził już 2:1, ale to pniewanie na 54 sekundy przed końcową syreną wyszli na prowadzenie 3:2. Gospodarze zdołali jednak doprowadzić do remisu 3:3 po golu Wojciecha Pawickiego.

W ostatnich dwóch spotkaniach również doszło do podziału punktów. Red Devils FC Chojnice przegrywał z Gattą Active Zduńska Wola 0:2, ale dzięki dwóm bramkom Vadyma Ivanova zdołał zdobyć jeden punkt. Podobnie rzutem na taśmę jedno "oczko" zdobyli futsaliści Rekordu Bielsko-Biała, którzy zremisowali z KGHM Euromaster Chrobry Głogów 4:4. Hat-tricka w tym spotkaniu zdobył Radek Polasek (Rekord).

Aktualna tabela Futsal Ekstraklasy - kliknij TUTAJ.

Wyniki 9. kolejki Futsal Ekstraklasy:

Pogoń 04 Szczecin - Clearex Chorzów 3:1 (0:0)
Bramki: Kubik, Gepert, Jurczak - Rabczak.

GAF Jasna Gliwice - Gwiazda Ruda Śląska 4:1 (3:0)
Bramki: Kiełpiński, Mizgajski, Śmiałkowski, Diemishev - Siadul.

AZS UG Gdańsk - Red Dragons Pniewy 3:3 (0:1)
Bramki: Osłowski, Depta, Pawicki - Solecki, Zdankiewicz, Frajtag.

AZS UŚ Katowice - Wisła Krakbet Kraków 3:5 (1:2)
Bramki: Kowaluk, Jasiński, Korczyński - Ricardinho, Morawski 2, Budniak, Vakhula.

Red Devils FC Chojnice - Gatta Active Zduńska Wola 2:2 (0:1)
Bramki: Ivanov 2 - Stanisławki, Milewski.

Rekord Bielsko-Biała - KGHM Euromaster Chrobry Głogów 4:4 (1:2)
Bramki: Polasek 3, Franz - Niedźwiedź, Szala, D. Pieczyński 2.