AktualnościEkstraklasa futsal

Nieudany debiut w nowej arenie

30 / 09 / 14 Autor: PZPN

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli futsaliści Cleareksu Chorzów, którzy na wyjeździe ograli Gattę Active Zduńska Wola.

Chorzowianie zwyciężyli 5:2 dzięki znakomitej postawie w drugiej połowie spotkania. Do przerwy to Gatta prowadziła 2:1, ale po zmianie stron Clearex zdominował spotkanie i strzelił cztery bramki.

Najbardziej okazałe zwycięstwo odniosła Wisła Krakbet Kraków, która rozbiła na wyjeździe Pogoń 04 Szczecin aż 7:2. Z całą pewnością nie tak zawodnicy i kibice Pogoni wyobrażali sobie debiut własnej drużyny w nowej Arenie Szczecin...

Wciąż bez punktów są dwaj beniaminkowie. Red Dragons Pniewy przegrali na wyjeździe z KGHM Euromaster Chrobry Głogów 0:3. Emocjonujące spotkanie miało miejsce w Bielsku-Białej, gdzie Rekord wygrał z Gwiazdą Ruda Śląska 5:3. Po trzy bramki w tym spotkaniu zdobyli Rafał Franz (Rekord) i Bartosz Siadul (Gwiazda).

W poniedziałek w spotkaniu, które było transmitowane na antenie Orange sport, zmierzyły się dwie drużyny "Akademików" - AZS UŚ Katowice oraz AZS UG Gdańsk. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej odsłonie padło aż sześć bramek. Sygnał do ataku dał najbardziej doświadczony zawodnik ligi - Błażej Korczyński, który zdobył swoją 304. ligową bramkę w karierze. Katowiczanie zwyciężyli 4:2.

Mecz GAF Jasna Gliwice - Red Devils FC Chojnice został przełożony na 8 października na prośbę drużyny gości. 22 września w wypadku drogowym zginął bramkarz chojniczan Michał Papierkiewicz.

Wyniki 2. kolejki Futsal Ekstraklasy:

Pogoń 04 Szczecin - Wisła Krakbet Kraków 2:7 (0:2)
Bramki: Krzymiński 2 - Douglas, Kubik, Vakhula 2, Budniak, Morawski, Wojciechowski.

Gatta Active Zduńska Wola - Clearex Chorzów 2:5 (2:1)
Bramki: Krawczyk, Stanisławski - Seget, Podobiński, Golly, Pasierbek, Łopuch.

KGHM Euromaster Chrobry Głogów - Red Dragons Pniewy 3:0 (0:0)
Bramki: Ł. Pieczyński, Niedźwiedź, Nowak.

Rekord Bielsko-Biała - Gwiazda Ruda Śląska 5:3 (1:1)
Bramki: Popławski, Kmiecik, Franz 3 - Siadul 3.

AZS UŚ Katowice - AZS UG Gdańsk 4:2 (0:0)
Bramki: Korczyński, Jasiński, Piskorz 2 - Broner, Poźniak.