ReprezentacjeReprezentacje młodzieżoweReprezentacja U-21Aktualności[U-21] Polska z drugim zwycięstwem w kwalifikacjach. Trzy punkty na Litwie Powrót

AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-21

[U-21] Polska z drugim zwycięstwem w kwalifikacjach. Trzy punkty na Litwie

10 / 10 / 17 Autor: PZPN

Reprezentacja Polski do lat 21 pod wodzą trenera Czesława Michniewicza wygrała drugi mecz w kwalifikacjach mistrzostw Europy. Tym razem biało-czerwoni pokonali Litwę 2:0.

Do spotkania z Litwą Polacy przystępowali z żądzą rewanżu za potknięcie w starciu z Finlandią (3:3). Biało-czerwoni już po kwadransie byli bardzo blisko objęcia prowadzenia, ale w bardzo dobrej sytuacji Bartosz Kapustka uderzył wprost w bramkarza gospodarzy. Skuteczniejszy był za to Paweł Tomczyk. Wprowadzony na boisko w drugiej połowie zawodnik Podbeskidzia Bielsko-Biała otrzymał bardzo dobre, prostopadłe podanie od Kapustki i z ostrego kąta zmieścił piłkę w siatce, uderzając w bliższy róg. I choć Litwini starali się odpowiedzieć, ostatnie słowo należało do Polaków. Na dziesięć minut przed końcem wynik spotkania ustalił… kolejny rezerwowy, Konrad Michalak. Zespół Czesława Michniewicza zwyciężył 2:0 i ma na koncie siedem punktów po trzech meczach.