ReprezentacjeReprezentacje młodzieżoweReprezentacja U-17AktualnościWideo: Polska rozgromiła Szwecję i wygrała Puchar Syrenki! Powrót

AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-17

30 / 08 / 14 Autor: PZPN

Reprezentacja Polski do lat 17 w pięknym stylu pokonała w Sulejówku drużynę Szwecji 4:0 i wygrała Puchar Syrenki! Dwie bramki dra drużyny trenera Roberta Wójcika zdobył Krystian Bielik, a po trafieniu dołożyli Marcin Listkowski i Ernest Dzięcioł.

Polska – Szwecja 4:0 (2:0)

Bramki: Krystian Bielik 11, 44, Marcin Listkowski 22, Ernest Dzięcioł 72 (k)

Polska: Leon Jankowski – Kacper Wojdak, Ernest Dzięcioł, Adam Chrzanowski (41. Jan Andrzejewski), Mateusz Hołownia – Kamil Wojtkowski, Krystian Bielik (60. Olaf Martynek), Patryk Dziczek (41. Dominik Prusaczyk), Hubert Adamczyk (41. Mateusz Ostaszewski), Paweł Kaczmarczyk (65. Kamil Jóźwiak) – Marcin Listkowski (41. Przemysław Mystkowski).

Szwecja: Marko Johansson – Filip Tägtström (69. Felix Beijmo), Dennis Hadzikadunic, Thomas Poppler Isherwood, Anton Kralj – Dusan Jajic, Onur Körhan, Oskar Jansson, Moustafa Zeidan, Svante Ingelsson (41. Junior Kamana Wa Kamana) – Isak Redzic (69. Alan Naib).

I DZIEŃ PUCHARU SYRENKI:

Pierwszy mecz biało-czerwonych odbył się na stadionie Znicza Pruszków, a rywalem naszych piłkarzy byli rówieśnicy z Łotwy. Całość spotkania możecie obejrzeć poniżej:

Reprezentacja Polski do lat 17 pokonała rywali 1:0, ale piłkarze Roberta Wójcika do końca musieli drżeć o wynik. Mecz jednak rozpoczął się dla Polaków znakomicie – już w 4. minucie spotkania bramkę po dośrodkowaniu Mateusza Hołowni zdobył Kamil Wojtkowski.

26 sierpnia 2014, 15:00 – Pruszków

Polska – Łotwa 1:0 (1:0)

Bramka: Wojtkowski 4

Polska: Bartłomiej Żynel – Jan Andrzejewski, Ernest Dzięcioł, Kacper Wojdak, Mateusz Hołownia – Kamil Jóźwiak (75 Olaf Martynek), Patryk Dziczek, Mateusz Ostaszewski (70 Dominik Prusaczyk), Kamil Wojtkowski (41 Paweł Kaczmarczyk), Hubert Adamczyk – Przemysław Mystkowski (41 Marcin Listkowski)

Łotwa: Toms Nils Puriņš – Fricis Roderts, Daniels Balodis, Maksims Volkoveckis, Rihards Pētersons – Rolands Vagančuks (53 Jānis Grīnbergs), Ņikita Jankovskis (54 Aleksejs Davidenkovs), Niks Rubezis (66 Kristaps Liepa), Roberts Uldriķis, Daniils Hvojņickis – Marks Kurtišs (54 Jegors Morozs)

II DZIEŃ PUCHARU SYRENKI:

Na drodze Polaków do wielkiego finału rozgrywek stała Norwegia, która w pierwszym spotkaniu pokonała Macedonię 2:0. Tylko u nas możecie jeszcze raz obejrzeć całe spotkanie! Dzięki wygranej podopieczni trenera Roberta Wójcika awansowali do finału turnieju, w którym zmierzą się ze Szwecją.

Po świetnym początku Polaków w meczu z Łotwą, przyszedł czas na kolejne efektowne wejście w spotkanie, tym razem z Norwegią. Już w 12. minucie po samobójczym trafieniu Mathiasa Laudala młodzi reprezentacji Polski wyszli na prowadzenie. Kolejną bramkę dołożył w 29. minucie Przemysław Mystkowski, a pewne zwycięstwo z Norwegią przypieczętował w 72. minucie spotkania Marcin Listkowski.

27 sierpnia 2014, godzina 17:30 – Pruszków

Polska – Norwegia 3:0 (2:0)

Bramki: Mathias Laudal 12 (s), Przemysław Mystkowski 29, Marcin Listkowski 72.

Polska: Bartłomiej Żynel – Jan Andrzejewski, Ernest Dzięcioł, Mateusz Hołownia, Adam Chrzanowski – Kamil Jóźwiak (59, Kamil Wojtkowski), Dominik Prusaczyk, Hubert Adamczyk (63, Mateusz Ostaszewski), Paweł Kaczmarczyk  (71, Olaf Martynek), Krystian Bielik – Przemysław Mystkowski  (59, Marcin Listkowski).

Norwegia: Marius Halvorsen – Mathusan Sandrakumar, Joakim Barstad, Mathias Laudal (41, Henrik Carlyle), Jesper Espung – Markus Stensby (41, Eivind Fallås Dahl), Mads Sande, Behrouz Habib, Andreas Klausen Helmersen (41, Abdul-Basit Agouda), Emil Hansson (69, Henrik Bredli) – Magnus R. Grødem.

Żółte kartki: Jóźwiak, Bielik.

Sędziował: Rafał Sawicki (Polska).