ReprezentacjeReprezentacje kobieceReprezentacja U-19AktualnościSmutne pożegnanie z finałami Powrót

AktualnościReprezentacja kobieca U-19

Smutne pożegnanie z finałami

10 / 04 / 14 Autor: PZPN

W ostatnim spotkaniu turnieju eliminacyjnego do finałów mistrzostw Europy kobiet U-19, reprezentacja Polski uległa Rumunii 1:3.

W 5. minucie pierwszą bramkę dla Rumunek zdobyła Alexandra Lunca, a w 11. minucie do wyrównania doprowadziła Magdalena Szaj. Później okazje do zdobycia bramek miały Ewa Pajor i Katarzyna Konat, ale to rywalki w 35. minucie po raz drugi wyszły na prowadzenie. Joanna Bugajska została pokonana przez Mihaele Ciolacu.

W drugiej połowie biało-czerwone dążyły do odrabienia strat. W 56. minucie Anna Rędzia trafiła w słupek, szanse miały również Paulina Zawiślak oraz Joanna Wróblewska. Niewykorzystane sytuacje jednak się zemściły - w 84. minucie gry wynik spotkania rozstrzygnęła Alexandra Lunca.

Polki zakończyły turniej eliminacyjny rozgrywany we Francji na czwartym miejscu. Awans do finałów z kompletem zwycięstw uzyskała Szwecja.

Rumunia U-19 - Polska U-19 3:1 (2:1)

Bramki: Lunca (5. i 84.), Ciolacu (35.) - Szaj (11.).

Polska U-19: Bugajska - Dudek (68. Zapała), Rędzia, Sołtysiak (79. Michalczyk), Kamczyk (60. Kaletka), Konat, Wróblewska Ż, Zawiślak, Grzywińska, Pajor, Szaj. Selekcjoner Marcin Kasprowicz.