AktualnościReprezentacja futsalu A

Futsal: Walijczycy rozgromieni

25 / 10 / 14 Autor: PZPN

Od pewnego zwycięstwa kadra Polski w futsalu rozpoczęła udział w turnieju w Kwidzynie. Podopieczni Andrei Bucciola rozgromili Walię 8:1 (3:0).

Hat-trickiem popisał się kapitan reprezentacji Artur Popławski, który zdobywał bramki w 3., 36. i ostatniej minucie gry. Dwa gole strzelił Paweł Budniak (20. i 28.), a po jednym trafieniu zaliczyli Daniel Krawczyk (12.), Marcin Kiełpiński (26.) oraz Dominik Solecki (35.). Honorowego gola dla Walijczyków w przedostatniej minucie gry strzelił Daniel Hooper.

- Za nami pierwszy mecz turnieju. Dobrze jednak wiemy, że był to teoretycznie najsłabszy rywal. Rozmiary zwycięstwa nie są ważne. Najważniejsze, że ciężko przygotowujemy się do zbliżających sie eliminacji. Nasza drużyna rośnie w siłę i z każdym meczem czujemy się coraz mocniejsi - powiedział tuż po meczu kapitan kadry Artur Popławski.

W drugim dzisiejszym meczu Słowenia wygrała z Grecją 4:0 (2:0). W sobotę o godzinie 18:30 Polacy zmierzą się z Grekami. Spotkanie będzie można zobaczyć TUTAJ. Wcześniej (godz. 15:30) Słowenia zagra z Walią.

Polska - Walia 8:1 (3:0)

Bramki: Popławski (3., 36. i 40.), Krawczyk (12.), Budniak (20. i 28.), Kiełpiński (26.), Solecki (35.) - Hooper (39.).