AktualnościReprezentacja futsalu A

TPW: Kadra U-21 broni honoru (aktualizacja)

16 / 09 / 14 Autor: PZPN

Drugi dzień futsalowego Turnieju Państw Wyszehradzkich był zdecydowanie lepszy dla kadry Polski U-21, która wygrała swoje drugie spotkanie i jutro powalczy o zwycięstwo w całym turnieju.

W pierwszym dzisiejszym meczu, który rozpoczął się o godzinie 12, reprezentacja Polski U-21 pokonała Słowację U-21 3:2 (1:0). Tym samym podopieczni Gerarda Juszczaka mają na swoim koncie już dwa zwycięstwa - wczoraj ograli Czechów 5:3.

Słowacja U-21 - Polska U-21 2:3 (0:1)

W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. W 11. minucie gola zdobył Tomasz Kriezel. Pierwsza część drugiej połowy należała do Słowaków, którzy po bramkach w 25. i 29. minucie gry wyszli na prowadzenie 2:1. W 30. minucie do remisu doprowadził jednak Marek Bugański, a w 38. minucie zwycięskiego gola zdobył Andrzej Musioł!

- Dawno młodzieżówka w tym tradycyjnym turnieju nie miała kompletu punktów po dwóch meczach. Jutro czeka nas ostatni mecz z Węgrami i powalczymy o pełną pulę - mówi Kazimierz Greń, przewodniczący Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN.

O godzinie 14 Węgry U-21 zmierzyły się z Czechami U-21, pokonując gospodarzy turnieju 4:3. Tym samym biało-czerwoni i Węgrzy mają na swoim koncie po dwa zwycięstwa i jutro zagrają o wygraną w turnieju. Węgrzy mają minimalnie lepszy stosunek bramkowy, dlatego też podopieczni Gerarda Juszczaka muszą wygrać. Ostatni raz kadra Polski U-21 wygrała Turniej Państw Wyszehradzkich w 2009 roku.

Natomiast seniorska reprezentacja Polski uległa Słowakom 4:7 (2:3).

Słowacja - Polska 7:4 (3:2)

W pierwszej połowie bramki dla biało-czerwonych zdobywali kapitan Artur Popławski i Michał Marciniak. W drugiej połowie, po 29. minucie gry, Polacy przegrywali już 2:5, ale w przeciągu siedmiu minut zdobyli dwie bramki. Na listę strzelców wpisali się Paweł Budniak i Marcin Mikołajewicz. Następnie selekcjoner Andrea Bucciol wycofał bramkarza, ale to nie przyniosło efektu. W 37. minucie Słowacy zdobyli szóstą bramkę, a wynik spotkania ustalili w ostatniej minucie gry.

W drugim meczu Czesi pokonali Węgrów 5:3. Gospodarze turnieju mają na swoim koncie sześć punktów, Węgrzy i Słowacy po trzy. Polacy zamykają tabelę bez zdobyczy punktowej - wczoraj ulegli Czechom 3:4.

Jutro ostatnie mecze turnieju. O godz. 12 Polska U-21 zagra z Węgrami U-21, a o godz. 14 Czechy U-21 ze Słowacją U-21. Seniorskie reprezentacje zagrają o godz. 16 (Węgry - Polska) i o godz. 18 (Czechy - Słowacja).