ReprezentacjeReprezentacja A AktualnościRaport kadrowicza: Ważne bramki Teodorczyka i Rybusa Powrót

AktualnościReprezentacja A

Raport kadrowicza: Ważne bramki Teodorczyka i Rybusa

27 / 09 / 14 Autor: PZPN

Za nami ligowy weekend w Europie. W tej kolejce na europejskich boiskach pojawiło się osiemnastu zawodników, których selekcjoner Adam Nawałka powołał na najbliższe mecze eliminacji mistrzostw Europy z Niemcami i Szkocją. Poniżej przedstawiamy raport z ich występów.

BRAMKARZE:

Artur Boruc (AFC BOURNEMOUTH) – cały mecz i czyste konto w meczu z Wigan (2:0).

Łukasz Fabiański (SWANSEA) – na boisku spędził 90 minut i zachował czyste konto. Jego drużyna bezbramkowo zremisowała z Sunderlandem.

Wojciech Szczęsny (ARSENAL FC) – rozegrał całe spotkanie. Arsenal zremisował z Tottenhamem 1:1.

OBROŃCY:

Sebastian Boenisch (BAYER LEVERKUSEN) – poza kadrą meczową. Bayer bezbramkowo zremisował z Freiburgiem.

Thiago Cionek (MODENA) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 2:0 meczu ze Spezią.

Kamil Glik (TORINO) – rozegrał cały mecz. Jego Torino zremisowało z Fiorentiną 1:1.

Artur Jędrzejczyk (KRASNODAR) – 90 minut w wygranym starciu z Arsenałem Tuła.

Paweł Olkowski (FC KOELN) – 90 minut w przegranym spotkaniu z Bayernem (0:2).

Łukasz Piszczek (BORUSSIA DORTMUND) – rozegrał cały mecz. Borussia przegrała na wyjeździe z Schalke 1:2.

Łukasz Szukała (STEAUA BUKARESZT) – całe spotkanie z Astrą (0:0).

Jakub Wawrzyniak (AMKAR PERM) – poza kadrą meczową na spotkanie z Lokomotiwem Moskwa (1:3).

Grzegorz Wojtkowiak (TSV 1860 MONACHIUM) – na boisku spędził 90 minut i został ukarany żółtą kartką. Jego zespół pokonał Greuther Furth 2:0.

POMOCNICY I NAPASTNICY:

Kamil Grosicki (STADE RENNAIS) – pojawił się na boisku w 67. minucie meczu. Jego drużyna przegrała z Bordeaux 1:2.

Grzegorz Krychowiak (SEVILLA FC) – rozegrał całe spotkanie. Sevilla przegrała z Atletico Madryt 0:4.

Robert Lewandowski (BAYERN MONACHIUM) – 90 minut w wygranym 2:0 meczu z FC Koeln.

Krzysztof Mączyński (GUIZHOU RENHE) – cały mecz przeciwko Shanghai SIPG.

Arkadiusz Milik (AFC AJAX) – pojawił się na boisku w 77. minucie. Ajax wygrał z Bredą 5:2.

Maciej Rybus (TEREK GROZNY) – cały mecz i bramka przeciwko FK Rostov.

Waldemar Sobota (CLUB BRUGGE) – na boisku do 77. minuty zremisowanego spotkania z Oostende (2:2).

Łukasz Teodorczyk (DYNAMO KIJÓW) – rozegrał całe spotkanie i strzelił gola w wygranym 1:0 meczu 1/8 finału Pucharu Ukrainy z Karpatami Lwów.