ReprezentacjeReprezentacja A AktualnościRaport kadrowicza: Fabiański wprowadził Arsenal do finału Pucharu Anglii Powrót

Raport kadrowicza: Fabiański wprowadził Arsenal do finału Pucharu Anglii

14 / 04 / 14 Autor: PZPN

Zapraszamy do przeczytania raportu z meczów zawodników reprezentacji Polski występujących za granicą. Przyjrzeliśmy się graczom, którzy byli powołani na towarzyskie spotkanie ze Szkocją. Na szczególną uwagę zasługuje fantastyczny występ Łukasza Fabiańskiego, który obronił dwa rzuty karne, dzięki czemu jego Arsenal awansował do finału Pucharu Anglii.

Bramkarze

Artur Boruc (SOUTHAMPTON FC) – poza kadrą meczową w spotkaniu z Cardiff (0:1)

Łukasz Fabiański (ARSENAL FC) – cały mecz i dwie obronione jedenastki z Wigan Athletic (1:1, awans Arsenalu po rzutach karnych)

Wojciech Szczęsny (ARSENAL FC) – spotkanie z Wigan Athletic na ławce (1:1, awans Arsenalu po rzutach karnych)

Obrońcy

Piotr Celeban – rozwiązał kontrakt z Vaslui

Kamil Glik (FC TORINO) – 90 minut w spotkaniu z Cagliari (2:1)

Artur Jędrzejczyk (FK KRASNODAR) – cały mecz z Zenitem (1:4)

Marcin Komorowski (TEREK GROZNY) – 90 minut w spotkaniu z FK Rostov (3:0)

Łukasz Piszczek (BORUSSIA DORTMUND) – cały mecz z Bayernem Monachium na ławce (3:0)

Łukasz Szukała (STEAUA BUKARESZT) – poza kadrą meczową na spotkanie z Vaslui (0:1)

Pomocnicy

Mateusz Klich (PEC ZWOLLE) – 68 minut i gol w spotkaniu z Waalwijk (1:1)

Grzegorz Krychowiak (STADE DE REIMS) – poza kadrą meczową spotkania z St. Etienne (2:2)

Ludovic Obraniak (WERDER BREMA) – wszedł na boisko w 67. minucie meczu z Mainz (0:3)

Sławomir Peszko (FC KOELN) – 63 minuty w spotkaniu z Unionem Berlin (2:1)

Eugen Polanski (TSG 1899 HOFFENHEIM) – 90 minut w meczu z Augsburgiem (2:0)

Maciej Rybus (TEREK GROZNY) – 87 minut w spotkaniu z FK Rostov (3:0)

Waldemar Sobota (CLUB BRUGGE) – na boisku od 73. minuty meczu z Zulte Waregem (1:2)

Napastnicy

Robert Lewandowski (BORUSSIA DORTMUND) – na boisku od 62. minuty spotkania z Bayernem Monachium (3:0)

Arkadiusz Milik (FC AUGSBURG) – cały mecz z Hoffenheim na ławce rezerwowych (0:2)