FederacjaAktualności1. kolejka fazy grupowej LM. Grało czterech Polaków Powrót

AktualnościFederacja

1. kolejka fazy grupowej LM. Grało czterech Polaków

17 / 09 / 14 Autor: PZPN

We wtorek i w środę została rozegrana pierwsza kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów. Na boiskach Champions League pojawiło się czterech polskich zawodników – Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Wojciech Szczęsny i Sebastian Boenisch.

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut w wygranym 1:0 meczu z Manchesterem City.

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) – poza kadrą z powodu kontuzji. Borussia pokonała Arsenal 2:0.

Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) – pojawił się na boisku w 82. minucie spotkania. Ajax na własnym stadionie zremisował z PSG 1:1.

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – z powodu urazu zabrakło go w kadrze w wygranym 2:0 spotkaniu z Arsenalem.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Jego zespół rozgromił CSKA Moskwa 5:1.

Sebastian Boenisch (Bayer Leverkusen) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 0:1 spotkaniu z Monaco.

Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) – rozegrał 90 minut w przegranym 0:2 wyjazdowym meczu z Borussią Dortmund.

Paweł Cibicki (Malmö FF) – całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Malmö przegrało w Turynie z Juventusem 0:2.